ما راه حلی برای ارتقاء فرهنگی و علمی کارکنان شما داریم

عضویت سازمان ها خدمات ما

ما راه حلی برای ارتقاء فرهنگی و علمی کارکنان شما داریم

کتاب پلاس تنها استارت آپ در حوزه کتاب فیزیکی است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا وابسته به بانک پاسارگاد به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح فناوری صنعت نشر راه اندازی شد تا بتوان کتاب فیزیکی را به فناوریهای روز، بازارهای دیجیتال و پلتفرم­های تجارت الکترونیک وصل کرده و پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله: مولف، ناشر، فروشگاه، مخاطبان و ترویج کنندگان و حامیان کتاب با یکدیگر محسوب می شود. و بستر فنی را برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در سازمانها و موسسات بزرگ فراهم می آورد .

سازمانها در این سامانه می توانند خدمات متنوعی را به کارکنان خود ارائه نمایند وانها را تشویق به خرید و خواندن کتاب نمایند .

خدمات تشویقی

سازمانها میتوانند با ارائه مشوق های خرید از قبیل ارائه بن خرید کتاب.

خدمات باشگاه کتابخوانی

با راه اندازی باشگاه کتابخوانی سازمان در پلتفرم کتاب پلاس می توان اعضای سازمان را در یک حرکت جمعی تشویق به خواندن کتاب نمود همچنین در این باشگاه خریداران کتاب میتوانند علاوه بر خدمات ناشر از کدهای تخفیف و امتیازات و هدایایی که ناشران و حامیان کتاب در کتاب پلاس قرار داده اند نیز بهره مند شوند.

خدمات محتوایی

سازمانها می توانند در پلتفرم کتاب پلاس مبادرت به برگزاری جشنواره ، پویش ، مسابقات و آزمون کتاب نمایند.

برای درخواست بن خرید کتاب برای کارکنانتان و استفاده از خدمات کتاب پلاس فرم زیر را پر کنید :

درخواست بن خرید کتاب

در خواست برگزاری پویش

تماس با ما

تهران – میدان انقلاب اسلامی – خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی
تلفن: 66463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس تنها استارت آپ در حوزه کتاب فیزیکی است که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی راه¬اندازی شده است و پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله: مولف، ناشر، فروشگاه، مخاطبان و ترویج کنندگان کتاب با یکدیگر محسوب می شود. این شرکت با کدینگ کتاب، کتاب فیزیکی را به بازارهای دیجیتال و پلتفرمهای تجارت الکترونیک وصل کرده است. طرح کتاب پلاس، با تحلیل وضعیت نشر کشور و با الهام گیری از ناشران بزرگ دنیا، همچون Pearson، ،McGraw-Hill ،WILEY بستر مناسبی را برای ورود ناشران و فروشگاههای کتاب ، به دنیای دیجیتال از طریق ارائه خدمات پس از فروش کتاب در قالب محتوای دیجیتالی مبتنی بر کتاب، به وجود آورده و زمینه¬ ارتباط بیشتر با ناشر ، مخاطب و هم چنین ارائه خدمات افزون بر کتاب برای تشویق مخاطبان به خرید و خواندن کتاب را نیز فراهم نموده است.