کتاب هیتلر را من کشتم


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: هیتلر را من کشتم
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : هادی معیری نژاد
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

سرنوشت دیکتاتور آلمان همواره یکی از مرموزترین داستان‌های تاریخ بوده است و فرضیه‌ها و مستندهای زیادی در مورد او و روزهای پایانی جنگ جهانی دوم ساخته و پرداخته شده است. پیرمردی به نام صادق نورچیان در آخرین روزهای عمر خود به نوه روزنامه‌نگارش، حمید، راز بزرگی را می‌نمایاند. حمید در پی کشف این راز به دید جدیدی از زندگی و آینده‌اش می‌رسد. هیتلر را من کشتم داستانی معمایی درباره این احتمال است که روس‌ها پیشوای آلمان نازی را در روزهای پایانی جنگ به ایران منتقل کردند و به صورت مخفیانه در شمال ایران نگهداری می‌شد. و داستان براساس نقب در خاطرات گذشته افراد دخیل در این راز پیش می‌رود. این کتاب اولین رمان هادی معیری‌نژاد است که از اواسط دهه هفتاد شمسی به نوشتن شعر، داستان، نقد هنری و مقالات اجتماعی مشغول است. اما تاکنون اثری منتشر نکرده است. او مدرک کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی دارد و عضو انجمن منتقدان سینمای ایران است و در حال حاضر به کار روزنامه‌نگاری اشتغال دارد. در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: با خنده گفت: «نه پدرسوخته! ضرر نداره. این راز رو باید بری کشف کنی، من فقط اولش رو بهت می‌گم. فقط باید قول بدی تا وقتی من زنده‌م هیچی نگی، بعدش هر کاری خواستی با این راز بکن. فقط مواظب باش هدرش ندی.» گفتم: «نه مطمئن باشید بابا.» بعد چشمکی زدم و گفتم: «حالا چی هست این راز؟ لااقل تیترشو بگین. با شاهپور غلامرضا دعواتون شده زدینش؟» گفت: «نه برو بالاتر.» به شوخی گفتم: «با اشرف پهلوی سَروسِر داشتین؟» گفت: «نه برو بالاتر.» گفتم: «کتاب خاطرات سِری اعلیحضرت پیش شماست؟» گفت: «نه برو بالاتر.» بعد اشاره کرد که گوشمو بیارم جلو. گوشم رو بردم جلو، خیلی جدی گفت: «به کسی نگو، اما هیتلر رو من کشتم.»

نظرات برگی از کتاب
3 0
ارش

چقدر کشش داستان بالا بود.. به حدیییی زیاد که اصلا نمیتونستم چشم بردارم از کتاب... لذت بردم واقعا ممنونم

پاسخ

9 0
مروارید

در بخشی از این داستان می‌خوانیم: «منتظر بودم که رزا بگه پاشیم بریم که دوباره هلنا خانوم شروع به حرف زدن کرد: رضا منو از زیر خاک درآورد سوار قایق کرد و برد دریا، توی دریا خون‌های منو شست. تمیز تمیز شدم، پاک پاک، بعد ماهی گرفتیم با توری از نقره، دریا رو قرمز کشیدم ماهی رو از نقره، آسمان رو هیچ وقت آبی نمی‌کشم چون همیشه ابریه، خاکستری می‌کشم...بفرما ببین.»

پاسخ

4 0
محمد

کتاب خوبی بود.کشش داستانی خوبی داشت و از همون اول ادمو ترغیب میکرد به خوندن ادامه داستان.از معدود کارهایی بود که به خاطر جذاب شدن دست به دامن عشق و روابط دختر و پسر نشده بود و این خوبه.

پاسخ

1 0
امیررضا

کتابی که باعث سوق دادن خیلی ها به خواندن و دست به قلم شدن کرده فلذا سپاس می نهم ناشر این کتاب را

پاسخ

1 0
رکسانا

یکی از بهترین کتاب هایی که خواندم از هیتلر و جنگ المان

پاسخ

5 0
امیرعلی

جالب به نظر میاد و دوست داشتنییه نویسنده خوب کار کرده و از جمله کارهایی یهست که قابل قبوله و میشه در موردش فکر کرد در بین دیالوگ های اومده به خوبی حالات و حرکات افراد توضیح دادهشده در صورتی که اصلا کار رو طولانی نکرده

پاسخ

25 0
فاطمه

اینکه یه نویسنده ی ایرانی درمورد این موضوع، کتاب نوشته واقعا جذابه و ارزش خوندن داره. ممنونم از نشرققنوس که کتاباش انقدر متنوع و جذابه

پاسخ

1 0
فاطمه

با توجه به متن خلاصه داستان،با یک داستان اقتباسی اما با بیانی شیرین طرفیم و اونطور که پیداست،نویسنده از طنز ظریفی هم لا به لای داستان استفاده کرده که قصه رو دلنشین تر میکنه.

پاسخ

15 0
زهرا

هیتلر شخصیت مرموزی هست که پرداختن بهش ابعاد مختلفی داره، تو این کتاب از بعد جدیدی بهش نگاه شده که خودش قابل تحسین هست، اما بنظر میاد عنوان کتاب بسیار هوشمندانه انتخاب شده و چند پله از خود داستان جلوتره. متن داستان میتونست جمله بندی های بهتری داشته باشه.

پاسخ

23 0
نفیسه

کتاب را بسیار دوس داشتم محتوا و داستان جالبی داشت و از شخصیت پردازی نویسنده بسیار خوشم اومد این کتاب رو خیلی توصیه میکنم

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.