کتاب قلم‌داد


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: قلم‌داد
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : مهدی استاد احمد
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

در مجموعه شعر طنز «قلم‌داد» آنچه بیش از هر چیز به چشم می‌خورد نگاه طنز به مسائل اجتماعی است. البته بدیهی است که سیاست و فرهنگ نیز جزئی از مسائل یک اجتماع است. دور از نظر نیز نباید داشت که در قلم‌داد می‌توان شعرهای فکاهی نیز پیدا کرد و دقایقی لبخند را تجربه کرد. امید مولف این است که خواننده را به فکر وا دارد و البته در هر حال لبخند را به لب مخاطب ببیند. مهدی استاداحمد در این مجموعه برای بیان دیدگاهش از قالب‌های متنوعی استفاده کرده. قالب‌هایی از قبیل غزل، مثنوی، رباعی، دوبیتی، ترجیع‌بند و... در این مجموعه یکی‌ دو قالب ابداعی نیز به چشم می‌خورد. برای قالب‌های ابداعی می‌توان شعر «گیر» و تک‌بیتی‌هایی با عنوان «مونتاژیات» را مثال زد.

نظرات
2 0
احمد

در این کتاب شعر طنز بیشتر از هر چیزی که به چشم میخورد نگاه طنز به مسایل اجتماعی است و گاهی نیز سیاسی و فرهنگی. نویسنده در این کتاب برای بیان دیدگاه خود از قالب‌هایی از قبیل غزل، مثنوی، رباعی، دوبیتی و... استفاده کرده است که جذابیت فوق العاده ای به کتاب می بخشد.

پاسخ

1 0
معصومه

با سلام من این کتابو نخوندم با مطالعه دیدگاههای دوستان و فهمیدن موضوع کتاب، ۱۰۰در۱۰۰ قلم داد رو تهیه و مطالعه میکنم. کتاب پرباری به نظر میاد. کتاب شعر به همراه طنز. درمورد مسائل اجتماعی.

پاسخ

0 1
سیده محدثه موسوی

قلم داد» مجموعه اشعار طنز مهدی استاد احمد است ، وی سابقه نویسندگی در سایتهای ۷سنگ، لوح، و نشریات ۴۰چراغ، گل آقا، مردم و جامعه دختران، اطلاعات هفتگی، همشهری و… را دارد. کتابی است بسیار زیبا و با قلمی رسا که شگفتی را با خود به همراه دارد و با طنز هایی که دارد لبخند را به لب می آورد و به مسائل اجتماعی نیز به خوبی پرداخته است و به نوعی می توان گفت سبک خاصی است.

پاسخ

7 3
نفس

علاقمندان حرفه‌ای شعر می‌دانند که هنگام تقطیع شعر هجا‌های مختلف را با ــ و U مشخص می‌کنند. طرح جلد قلم‌داد هجابندی چهار بحر از بحر‌های عروضی با نشانه‌های ــ و U است، به این شکل که روی بعضی از نشانه‌های U دونقطه به شکل دوچشم اضافه شده، تا علامت U لبخند را تداعی کند.

پاسخ

1 1
محمود

«قلم‌داد» نگاه طنز به مسایل اجتماعی دارد.البته بعضا وارد مسائل سیاسی و اجتماعی هم می شود در قلم‌داد می‌توان شعرهای فکاهی نیز پیدا کرد و لبخند زد. روی بعضی از نشانه‌ها و قسمت ها دونقطه به شکل دوچشم اضافه شده، تا علامت U لبخند را تداعی کند. این کتاب را به همه توصیه می کنم.

پاسخ

0 2
مهدی

کتابی است بسیار زیبا و با قلمی رسا که شگفتی را با خود به همراه دارد و با طنز هایی که دارد لبخند را به لب می آورد و به مسائل اجتماعی نیز به خوبی پرداخته است و به نوعی می توان گفت سبک خاصی است. ممنونم از نویسنده این کتاب زیبا

پاسخ

6 160
حسین

مهدی استاداحمد در این مجموعه برای بیان دیدگاهش از قالب‌های متنوعی استفاده کرده. قالب‌هایی از قبیل غزل، مثنوی، رباعی، دوبیتی، ترجیع‌بند در این مجموعه یکی‌ دو قالب ابداعی نیز به چشم می‌خورد. برای قالب‌های ابداعی می‌توان شعر «گیر» و تک‌بیتی‌هایی با عنوان «مونتاژیات» را مثال زد.

پاسخ

0 1
روناک

کتاب خوبیه حتما بخونید زیرا انسان با خوندن کتاب آرام میشود چون کتاب کلید هر درد روحی میباشد با تشکر از دوستداران کتاب

پاسخ

13 4
نگار

سیاست و فرهنگ نیز جزئی از مسایل یک اجتماع است. امید مولف این است که خواننده را به فکر وادارد و البته در هر حال لبخند را به لب مخاطب ببیند.

پاسخ

1 1
اعظم

با سلام وادب بنده این کتاب را مطالعه ننمودم با بررسی نظرات ثبت شده از دوستان مشتاق تهییه و خواندن این کتاب شده ام. با سپاس

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.