کتاب مالاریا


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: مالاریا
  • ناشر : انتشارات مروارید
  • نویسنده : اکبر اکسیر
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 66400866
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : morvarid.pub
بخشی از کتاب:

«مالاریا» پنجمین آلبوم شعر فرانو اکبر اکسیراست آلبوم شعر «مالاریا» شامل 67 قطعه شعر کوتاه و 3 مصاحبه درباره شعر فرانو، شعر طنز و شعر امروز است. این شاعر در توصیف شعرهای این مجموعه میگوید: به عقیده خودم شعرهای این مجموعه عینی و ملموس هستند و با طنزی نهان و جزئی‌نگرانه درباره مسائل محیط زیست و دردهای انسان امروز و رویکرد به مسائل خانواده و جامعه سروده شده‌اند. وی اضافه کرد: در مجموع به نظر خودم شعرهای کتاب «مالاریا» نسبت به دفترهای اول شعری من، از سادگی و روایی بیشتری برخوردار است و خبری از بازیهای زبانی در آن نیست و هر شعر نوعی کارگاه آموزشی برای نمایش مکانیسم طنز است.

نظرات
0 0
آرمین

اکبر اکسیر از چیزی دفاع می کند به نام شعر فرانو و منظورش کنار گذشتن بازی ها لفظی و احتراز از پیچیده کردن مضامینه. البته این اولین مجموعه ایه که من ازش می خونم و باید مجلد نخست از این سری رو خوند تا فهمید این شعر فرانو دقیقا چیه. من که با تفاوت ذائقه ها مشکلی ندارم ولی حداقل با خوندن این مجموعه دلیلی هم ندیدم برای یه نام گذاری جدید. اکسیر در واقع دنبال اونه که رهایی شعر نو رو ادامه بده. قبلی ها از وزن عروضی و وزن های کوتاه و بلند رها شدند در شعر سپید ولی چسبیدن به تصویرسازی های متکلفانه یا بیان فخیم. اکسیر می خواد از این هم فاصله بگیره و هم زبان و هم بیان و هم تصویرسازی ها رو از قید تکلف رها کنه. در ضمن می خواد عاشقانه هم نگه و به قول خودش زبان رو از ضمیر مؤنث هم خلاص کنه. اما به نظرم این نگاه انقدر رایج هست در شاعران تازه نفس که نیازی به نام گذاری تازه نداشته باشه. حالا باید دید تو مجلد اول چی گفته خودش

پاسخ

1 0
امیر

این آلبوم جدید فرا نو در ادامه کتاب های قبلی اکبراکسیر چون «پسته لال سکوت دندان شکن»، «بفرمایید بشینید صندلی عزیز»، «ملخ های حاصلخیز» (شعر طنز) و... به همراه سه مصاحبه درباره شعر امروز توسط انتشارات مروارید منتشر می شود.

پاسخ

1 0
امیررضا

با اینکه مالاریا اسم بیماریه بدیه ولی با این حال بسیار بسیار کتاب عالی و پسندیده ای بود خیلی دوسش داشتم حتما پیشنهاد میدم بخوانید ممنونم از این نویسنده عالی بااین کتاب زیبا لطفا بخوانیدش له نظر من که خوب بود باتشکر

پاسخ

10 4
نفس

متولد 4/12/1332 شهرستان مرزی آستارا لیسانس ادبیات فارسی دبیرستانهای آستارا دبیر بازنشسته ازدواج با ملیحه نظمی1357 حاصل ازدواج عرفان و ایثار فعالیت های هنری: شعر – نقد – طنز – روزنامه نگاری – طراحی آرم شوروع به شعر از سال 1347 در تمام قالبان کلاسیک و نو همکاری با مطبوعات ادبی در سطح کشور انتشار هفته نامیه همشهری آستارایی سال 1358 تا شماره8

پاسخ

5 6
مهدی

مالاریا ایناسم بامسمایی است برای شعرهایی که ما را به یاد بیماریمان میاندازد بسیار عالی و طناز بود این دفتر شعر پشنهاد میدهم

پاسخ

16 7
نگار

این کتاب زیباوجذاب است متن این کتاب نیز خیلی دلنشین وزیبا می باشد.به شما تاکید می کنم اگه زیادوقت ندارید یکباراین کتاب رو بخوانید.

پاسخ

پاسخ
امیر حسین

کمیسیون... برادرم مشاور املاك است من مشاور افلاك او زمين ها را متر مي كند من آسمان ها را من از ساختن بيت خوشحال مي شوم او از فروختن بيت او چندين دفتر دارد ، من چندين كتاب او هر روز بزرگ مي شود من هر روز كوچك با تمام اين ها نمي دانم چرا اهل محل به من مي گويند اكبر ، به او مي گويند اصغر......... کتاب متشکل از بخش عمده ای از اشعار کوتاه طنز و سه مصاحبه است که در روزنامه های مختلف و در سال های مختلف صورت پذیرفته. به نظر من فارغ از ارزش شعرها مصاحبه ها که حدودا 20 صفحه را به خود اختصاص می دهند ارزش زیادی در شناخت دنایای شاعر و نظرات او پیرامون شعری که به عنوان فرانو معرفی می کند؛ می باشد. نمونه ای از اشعار موجود در این کتاب شعر "چراگاه"است. به لطف چراغ های قرمز چهارراه ها، بن بست شده اند خیابان ها، از جواب بازمانده اند امّا کوچه ها سرشار از سوالند -کو؟ -چه؟

9 1
حسین

درخت ها بدون انکه بدانند درخت شده اند پرنده ها بدون انکه بدانند پرنده درختها می مانند پرنده ها می روند شاعران بدون انکه بدانند برای پرنده ها درخت شده اند لطفا تبر نشوید!

پاسخ

پاسخ
نگار

این آلبوم جدید فرا نو در ادامه کتاب های قبلی اکبراکسیر چون «پسته لال سکوت دندان شکن»، «بفرمایید بشینید صندلی عزیز»، «ملخ های حاصلخیز» (شعر طنز) و... به همراه سه مصاحبه درباره شعر امروز توسط انتشارات مروارید منتشر می شود.

32 9
سپهر

این آلبوم جدید فرا نو در ادامه کتاب های قبلی اکبراکسیر چون «پسته لال سکوت دندان شکن»، «بفرمایید بشینید صندلی عزیز»، «ملخ های حاصلخیز» (شعر طنز) و... به همراه سه مصاحبه درباره شعر امروز توسط انتشارات مروارید منتشر می شود.

پاسخ

0 0
حسین

در بهر کتاب که فرو میروی چیزی جز ژرفای زرین و لعل گرانبها نمی یابی

پاسخ

0 0
مهناز

سلام کتاب بسیار زیبا ودانشین همراه باطنز وارمانی می باشد که با طنز به مشکلات ومساءل می پردازدوتصاویر زیبای روجلد کتاب پندها واندرزهای نهفته

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.